Sobota 2018

MAJSTER - STANMAJSTER - HUMNOUČEŇ - AMFIKDETI

7.00 – 8.00 • TAI CHI 2., Pavel Moisés

9.00 – 10.00 • SEČOVSKÁ POLIANKA, M. Topoľovský, I. Topoľovská, Hrá: Ľh Magura

9.00 – 11.00 • SZÁSZCSÁVÁS 4., I. Kis, E. Kis Demeter, Hrá: Szászcsávás Zenekar

9.00 – 11.00 • ŠARIŠ 4., P. Vajda, L. Luptáková

9.00 – 10.30 • SPEVAVÁ ŠKOLIČKA, J. Ambrózová

10.00 – 11.00 • SEČOVSKÁ POLIANKA, M. Topoľovský, I. Topoľovská, Hrá: Ľh Magura

10.45 – 13.00 • MALÍ KOŽIARI, L. Jurčo

11.00 – 13.00 • HOREHRONIE 4., P. Hrabovský, M. Hrabovská, Hrá: Ľh Magura

11.00 – 12.00 • PODPOĽANIE 1., J. Michálik, I. Topolovská, Hrá: Muzička

12.00 – 13.00 • ÍRSKE TANCE Lethert, H. Diamond

13.00 – 14.00 • FLAMENCO, L. Bachratá

14.00 – 16.00 • SZÁSZCSÁVÁS 5., I. Kis, E. Kis Demeter, Hrá: Szászcsávás

14.00 – 16.00 • ŠARIŠ 5., P. Vajda, L. Luptáková, Hrá: Ľh Magura

14.00 – 17.00 • ŠPORT A HRY V. Kovalčíková, B. Senderák

16.00 – 18.00 • HOREHRONIE 5., P. Hrabovský, M. Hrabovská, Hrá: Ľh Magura

16.00 – 18.00 • PODPOĽANIE 2., J. Michálik, I. Topolovská, Hrá: Muzička

17.00 – 18.00 • ZAPLETÁME VLASY A PLIESKAME BIČOM, Mária Zvalená, Klára Sládečková, Ján Ihnát

18.00 – 19.00 • KONTAKTY A IMPULZY, L. Bachratá, P. Moisés

18.00 – 19.00 • Skola praskania bicom/ Skola zapletania vrkocov

19.00 – 20.00 • ŠKOLA VIACHLASNÉHO HOREHRONSKÉHO SPEVU, J. Ambrózová

PREDNÁŠKA Spoločenské dimenzie a neopomenuteľnosť tradície" G. Agócs

19.00 – 21.00 • Folkkino pre deti, V. Kovalčíková, B. Senderák

20.30 – 22.00 • Koncert ĽH Michala Nogu, nositeľky ľudových tradícií z Východnej Zuzany Gajdošovej (tetušky Palušky), ĽH Muzičky, Red Cow Lane, Agócs Gergely a ďalší

22.00 – 01.00 • ZÁBAVA – Hrá : Muzička, Ľh Michala Nogu, Szászcsávás band

Prezentácia Archívu ľudovej kultúry

Od 14.00 do 18.00 bude v priestoroch „Májky“ vyhliadkovej veže, prebiehať prezentácia rôznych archívnych materiálov z Košického archívu ľudovej kultúry.

HUDBASPEVREMESLÁKINO

8.00 – 9.00 Premietanie archívnych filmov

09.00 – 12.00 • Hudobný kurz (husle, viola, kontrabas) M. Noga, J. Ambrózová, J.Líška, M.Zelinka

09.00 – 11.00 • Kurz spevu, E. Brunovská

09.00 – 12.00 • Remeselné kurzy (Koža, Šperky, Rohovina, Píšťalky, Biče) L. Jurčo, M. Melicherčík, Ľ. Ceheský, A. Babiar, J. Ihnát

13:00 – 14:00 • PREDNÁŠKA Historický vývoj ľudových hudieb na Slovensku J. Ambrózová

15.00 – 18.00 • Hudobný kurz (husle, viola, kontrabas) M. Noga, J. Ambrózová, J.Líška, M.Zelinka

15.00 – 17.00 • Kurz spevu, E. Brunovská

15.00 – 18.00 • Remeselné kurzy (Koža, Šperky, Rohovina, Píšťalky, Biče) L. Jurčo, M. Melicherčík, Ľ. Ceheský, A. Babiar, J. Ihnát

19.00 – 21.00 • Folkkino pre deti

Zmena programu vyhradená!